Informace pro přijímací organizace

Informace pro organizace

Akreditovaný program Dobrovolnické centrum

Na základě žádosti byla S.T.O.P udělena Ministerstvem vnitra ČR akreditace pro vysílání dobrovolníků do přijímajících organizací na území Moravskoslezské­ho kraje.

Cílem akreditace je vyhovět narůstajícímu množství organizací, které s dobrovolníky spolupracují nebo o tom uvažují, a profesionální spolupráce v oblasti přijímajících a vysílajících organizací – zprofesionalizování systému nabídky a poptávky po dobrovolnické službě.

Chcete se stát přijímající organizací v rámci řádného akreditovaného programu? Prostřednictvím projektu Dobrovolnické centrum můžeme vysílat dobrovolníky na krátkodobou i dlouhodobou dobrovolnickou činnost v oblasti pomoci nezaměstnaným, osobám sociálně slabým, zdravotně postiženým, seniorům, příslušníkům národnostních menšin, imigrantům, osobám po výkonu trestu odnětí svobody, osobám drogově závislým, osobám trpícím domácím násilím, pomoci při péči o děti a rodiny v jejich volném čase, pomoci při pořádání kulturních nebo sbírkových charitativních akcí na území Moravskoslezské­ho kraje.

Máte zájem s námi spolupracovat? Prosíme, kontaktujte nás. Domluvíme si první osobní konzultaci, představíme systém spolupráce, používanou dokumentaci a prodiskutujeme Vaše otázky šité přímo na míru Vaší organizace.

O bližší informace se obraťte na tel.775 993 465 n­ebo e-mail: info@sdruzeni-stop.cz nebo vyplňte internetový formulář pro organizace.

Více informací o spolupráci na akreditovaném programu Dobrovolnické centrum

Nabídka dobrovolnického centra

V rámci dobrovolnického centra můžete využít také širokou nabídku dalších služeb, kterou jsme pro organizace v MS kraji připravili. Jednou z nich a asi nejzajímavější je nabídka spolupráce při získávání dobrovolníků pro aktivity Vaší organizace. Dobrovolnické centrum vede portfolio organizací, z nichž si dobrovolníci aktuálně vybírají, kde chtějí působit.

Dovolujeme si Vám nabídnout možnost zařadit Vaši organizaci do portfolia zařízení dobrovolnického centra, ze kterého si dobrovolníci aktuálně vybírají dobrovolnickou činnost, které by se chtěli věnovat. Naším cílem je nabídnout dobrovolníkům co nejširší výběr dobrovolnické činnosti a organizacím snadnější získávání dobrovolníků.

Přijímajícím organizacím dále nabízíme:

Komplexní dobrovolnický servis

Obsahuje kompletní zprostředkování dobrovolníků do přijímajících organizací, od náboru a výběru přes přípravu a proškolení, smluvní zajištění včetně pojištění, až po monitorování a supervizi dobrovolníků. Výhodou této služby je kompletní zprostředkování dobrovolníka pro potřeby přijímající organizace, které zahrnuje všechny potřebné složky k řádnému výkonu dobrovolnické činnosti.

 

Školení dobrovolníků

Zahrnuje seznámení s principy dobrovolnictví, s právy a povinnostmi dobrovolníka a fungováním přijímající organizace. Po dohodě je možné školení rozšířit o témata dle kritérií zadaných přijímající organizací.

Pokud byste rádi získali podrobnější informace o naší nabídce, ozvěte se. Rádi s Vámi osobně projednáme možnosti vzájemné spolupráce. O bližší informace se obraťte na tel. 775 993 465 nebo e-mail: info@sdruzeni-stop.cz či vyplňte formulář pro organizace.